Haramidere Oto Elektrik Yedek Parça

Haramidere Oto Elektrik Yedek Parça 0 535 023 76 40 

Haramidere Oto Elektrik Yedek Parça satışı yapan Yüksel Oto Yedek Parça olarak uzman teknik personelimiz ve güleryüzlü sevkiyat ekiplerimiz ile her çeşit marka oto elektrik malzeme yedek parça satışı yapmaktayız. Yüksel Oto Yedek Parça, araç elektrik sistemi için gerekli olan tüm oto elektrik yedek parça satışını gerçekleştirmektedir. Alternatör, alternatör kasnağı, ateşleme bobini, ayna kumanda düğmesi, buji, buji kablosu, cam açma düğmesi, cam su motoru, çamurluk sinyali, dikiz ayna sinyali, distribütör, distribütör kapağı, dörtlü flaşör düğmesi, far, far anahtarı, far kumanda kolu, kalorifer rezistansı, marş motoru, marş dinamosu, sinyal kumanda kolu, sinyal lambası, sis farı, stop lambası, tampon reflektörü…gibi tüm oto elektrik parçaları firmamızda mevcuttur. Büyükçekmece oto elektrik yedek parça satışını gerçekleştiren Yüksel Oto Yedek Parça aşağıda bulunan markaların yedek parçalarını sizler için temin etmektedir.

Haramidere Oto Elektrik Yedek Parça
Haramidere Oto Elektrik Yedek Parça

Haramidere Oto Elektrik Yedek Parça Markalarımız

RenaultMercedesMitsubishi
CitroënDaihatsuNissan
OpelSkodaSubaru
HyundaiFiatBMW
ToyotaFordSuzuki
KiaVolkswagenSeat
AudiHondaPeugeot

Oto elektrik sistemi; motoru çalıştırmak, bujilerin motordaki hava-yakıt karışımını ateşlemek, far ve lambaları yakmak, kontrol paneli, klima, cam silecekleri, ses sistemi vb. diğer elektrikli parçalarını çalıştırmak için gereklidir. Araçtaki elektrik akümülatörden sağlanmaktadır. Oto elektrik sistemi genel anlamda şu parçalardan oluşur:

  • Alternatör: Motorun sağladığı hareket enerjisini kullanarak elektrik enerjisini üretir. Motor çalışmazken elektrik üretemez bu nedenle akümülatöre ihtiyaç vardır.
  • Akümülatör: Elektrik enerjisini kimyasal enerji olarak depo eden ve devresine alıcı bağlandığında bu enerjiyi tekrar elektrik enerjisine çevirerek dış devreye veren bir cihazdır. Motorun çalışmadığı zamanlarda kimyasal enerji olarak depoladığı enerji elektrik enerjisine dönüştürerek kullanılır.
  • Bobin: Akümülatörden gelen elektrik gerilimini yükselten cihazdır.
  • Distribütör: Endüksiyon bobini tarafından meydana getirilen yüksek gerilimi uygun zamanda uygun bujiye göndererek yanmayı sağlar.
  • Buji: İçten yanmalı motorlarda hava-yakıt karışımını kıvılcım üreterek ateşleyen parçadır.
  • Marş Motoru: Otomobilde ilk hareketi sağlayan parçadır.
  • Kontak: Araç çalıştırma sistemidir.